logo

Jaka myjka ciśnieniowa do kostki brukowej?

Ostatnia aktualizacja:2021-09-20

Jak czyścić kostkę brukową za pomocą myjki ciśnieniowej ?

Tak jak każda inna powierzchnia, także kostka brukowa jest zawsze podatna na zabrudzenia. Szczególnie na zewnątrz bardzo często dochodzi do gromadzenia się kurzu, a w przypadku kostki brukowej naturalne jest, że zaczynają pojawiać się również inne rodzaje niepożądanych zabrudzeń.

Chwasty rosnące na fugach, pleśń, mech – to tylko kilka przykładów niechcianej obecności na naszych kostkach brukowych. A jedną z najpopularniejszych metod ich czyszczenia jest myjka ciśnieniowa. Wystarczy włączyć myjkę i wyczyścić wszystko, łatwe prawda? Otóż nie do końca.

Chociaż wydaję się to proste, ważne jest, aby pamiętać, że dla każdej metody czyszczenia, należy przestrzegać serii wytycznych, aby upewnić się, że kostka nie zostanie uszkodzona.

Czy zalecane jest mycie kostki brukowej pod ciśnieniem?

Czyszczenie kostki brukowej za pomocą myjki ciśnieniowej jest zalecane, o ile odbywa się z zachowaniem ostrożności. Należy pamiętać, że po zakończeniu procesu mycia należy ponownie nałożyć uszczelniacz, który znacznie zwiększy trwałość kostki brukowej.

To jednak nie wszystko. Nieumiejętne mycie ciśnieniowe spowoduje uszkodzenie kostki brukowej. Dlatego warto się zastanowić czy nie lepiej jest zlecić czyszczenie profesjonalnej firmie zajmującej się tego typu usługami.

W naszym rankingu myjek ciśnieniowych znajdziesz myjki, które bez problemu przywrócą idealny wygląd każdej kostki brukowej.

Jakim ciśnieniem należy myć kostkę brukową?

Zalecane ciśnienie podczas mycia kostki brukowej to około 70 – 110 bar. Niskie ciśnienie powoduje niezadowalające rezultaty czyszczenia. Z drugiej strony zbyt wysokie ciśnienie może doprowadzić do uszkodzenia kostki. Takie ciśnienie potrafią osiągnąć myjki już za niewielkie pieniądze. Zestawienie najtańszych myjek znaleźć można w naszym rankingu myjek do 500 zł.

Najwięcej uwagi wymaga prawidłowy dobór dyszy i odpowiedni kąt nachylenia strumienia. Uszkodzenia powierzchni kostki brukowej mogą przybierać różne formy – od wżerów, przez linie, aż po ogólną degradację powierzchni.

Unikaj substancji chemicznych

Podczas czyszczenia kostki brukowej należy unikać substancji takich jak ocet i wybielacze. Chociaż są one skuteczne w usuwaniu opornych plam, mogą poważnie uszkodzić kostkę brukową. Często zdarza się, że kostki brukowe, na których zastosowano substancje chemiczne, z czasem tracą blask i wydają się matowe. Poza tym porowate kostki brukowe mogą wchłaniać te chemikalia, co zagraża ich integralności i sprzyja pękaniu oraz czyni je bardziej kruchymi.

Nałóż uszczelniacz do kostki brukowej

Najlepszym sposobem, aby zapobiec brudzeniu się kostki i jej zużyciu jest użycie uszczelniacza.

Co 3 – 5 lat zaleca się profesjonalne wyczyszczenia kostki i nałożenie uszczelniacza. Taka operacja znacząco wydłuży trwałość.

Oceń nasze porady

Liczba ocen:12
Jaka myjka ciśnieniowa do kostki brukowej?
Otrzymana ocena:5/ 5

Zostaw ocenę